18 Nisan 2012 Çarşamba

Saricizmeli Mehmet Ağa Bir Gün Yazar Mutlaka

Ne kadar uzun zaman olmuş yazmayalı. Varlığım Türk Akademik hayatına hediye oldu bu zaman diliminde.

Biz görüşmeyeli neler mi oldu, Saricizmeli bolca Devlet kuramları üzerine okudu, bolca tatlıdan uzak durdu ve bu sabah itibariyle +2.5 kiloda. Aslında pazar gününe kadar +3.5 kilo idim.

Pazar sabahı baba iş gezisine bacadan bizim UE'nin elini kapıya sıkıştırması kapıdan. Neyse ki bir tırnak atımıyla kapattık sanırım bu gözlerimin önünde gelişen kötü kazayı. Acil, ortapedi, plastik cerrah koşturmacasına,  baba olmayınca uyanınca beni tutturan UE, o tutturmaya uyanan NE, uykusuz her gece yorgun ölesiye derken ayakta durmak için yediğim onca eklere, muhallebiye rağmen bir kilo daha vermişim. Sayın Karatay bir açıklama bekliyorum, leptinin l sini göremeden insülin patlatan bünye nasıl kilo verdi? Aslında yıllardan beri bildiğim mevzudur, uyuyamadığım her dönem zayıflarım. Tabi iki çocuklu bir anne için uyuyamamak gece 5 kereden fazla bölünen uyku demek. Diğerlerine bünye fena alışkın. Ya boğazından ya uykusundan kesse zayıflayacak sarıcizmeli, ama ikisine de fena düşkündür kendileri.

Yarın sabah da çıkan şu fırtına bizim işyerini uçurmamış olursa işe başlamayı planlıyorum 15 ay aradan sonra. Benden ev insanı olmaz. Çok özledim çalışma yaşantısını.

NE de görüşmeyeli beri iyice oturttu yürüme işini. Kelimeleri günden güne artıyor. Kızlar erkeklere göre daha çabuk konuşur tezi NE için de geçerli.

Abisinin ataklarından korktuğumuz için NE şu ana kadar bizim odadaydı. Ki UE ilk günden itibaren kendi odasında yatan bir bebekti. Ben işe başlayınca daha erken kalkmam gerekeceğinden ve saatin zili NE yi de uyandıracağından evde NE için düzenleme yaptık. Artık bir odası var minik kuşun. Bir de yatak aldık mı, bakalım göreceğiz 2.5 kiloyu kaç haftada vereceğiz:)) Biliyorum çok geç kaldık bu düzen için ama UEnin iki arada bir derede kardeşini sıkıştırma potansiyeli 14 aya rağmen oldukça yüksek:))

Görüşmeyeli böyle. Umarım daha bolca yazabilirim.

5 yorum:

Gulcin dedi ki...

oncelikle gecmis olsun. neyse ki iyiymis simdi.

ve elbette hayirli olsun. isteki saatler verili mutlu gecsin anneleri eve yenilenmis enerjik donsun dilerim :)

Gulcin dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Itır dedi ki...

Bizde hala büyük yatağa ziyaret yapan Arda, ilk günden beri kendi yatağında ve ayrı odada uyuyan Aylin :)

Çalışmaya dönmek harika gelecek!

Operim UE yi ufundan...

Dilek dedi ki...

evet ne kadar uzun zamn oldu seni okumayalı... HAyırlı olsun işin.. çocuklar büyüyorlar , güneş de konuşmaya başlıyor yavaş yavaş...

Hayat güzeldir.. dedi ki...

hoşgeldiiin, meraktaydım bende..
çok geçmiş olsun UE ye kolay gelsin sana da